Margadh: Loingseoireacht Fast

An Margadh: Loingseoireacht Fast


AN DOMHANDA MARKET FAST loingseoireachta

Long

Forbhreathnú

Níos mó ná 90% na trádála domhanda de réir toirte agus 60% de réir luacha a iompar ar muir, a dhéanamh ar an margadh iompair mhuirí an fachtóir aonair is tábhachtaí san eacnamaíocht dhomhanda.

containerization

Soláthraíonn 'containerization' sampla dinimiciúil an éifeacht is féidir le teicneolaíocht massively treampánach / nuálaíocht bheith ar an tionscal, sa chás seo ísliú an costas lasta luchtú ó $ 5.86 in aghaidh an tonna i 1956 16 go cent in aghaidh an tonna inniu. An cluiche-athrú aireagán agus a chaighdeánú chruthaigh tapúla, níos fearr, réiteach níos saoire a longa luchtú, traenacha, planes agus trucailí go bhfuil mar thoradh ar a húsáid amhlaidh sa lá atá inniu a iompar níos mó ná 90% de na earraí neamh-mórchóir.

Leathnú

Tá an margadh lasta domhanda muirí tuar a leathnú ag ráta fáis réamh-mheasta cumaisc bliantúil (CAGR) don tréimhse cúig bliana 2010-2015 de% 6.3, a bhaint amach luach $ 511,823.1 milliún faoi dheireadh 2015. I gcomparáid leis, beidh na hEorpa agus san Áise-Aigéan Ciúin tionscail ag fás le CAGRs de% 5.1 agus% 8 faoi seach, thar an tréimhse chéanna, chun teacht ar luachanna faoi seach de $ 94,466.5 milliún agus $ 273,266.2 milliún i 2015.

Mar sin féin, ciallaíonn an leathnú seo ní mór don tionscal lasta mara ghualainn chomh maith a fháil long, a éilíonn eisíoc caipitil mór. Ina theannta sin, ní mór do chuideachtaí rochtain a fháil ar chalafoirt lárnacha agus na brúnna phlódú a shárú. Anailísithe a chreidiúint, go nach mbeidh nascleanúna ar na riachtanais seo a bheith éasca.

Plódú / Truailliú

An rath a bhí ar iompar muirí, cosúil le gach codanna eile de chuid an tionscal iompair fhaigheann, os comhair féin dúbailte-edged sword ar fhás láidir in éineacht le brú tráchta gléasta agus truailliú, cuntasaíocht le haghaidh% 1.9 de gháis cheaptha teasa an domhain (GHG). Ina theannta sin, cruthaíonn an tionscail treocht i dtreo soithí de shíor ag níos mó brú tráchta níos mó ar an líon laghdú na gcalafort a bhfuil an airgeadas chun tacú leis an gcostas bonneagair in oiriúint do na longa níos mó.

Rialtais Domhanda, náisiúnta agus áitiúla a achtaíodh polasaithe nua deartha chun srian a chur leis an truailliú, de ghnáth mar thoradh ar rogha idir costais breosla níos airde agus rátaí a ghabhann leis nó tráthanna idirthurais níos moille mar luasanna long a laghdú de leath. Mar sin féin, cruthaíonn an méid ollmhór ar an margadh in éineacht leis an ngá atá le laghdú mór tagtha ar a chuireann sé le truailliú deis iontach do SPI a thabhairt chun an mhargaidh níos tapúla, níos fearr, níos saoire réiteach go characterizes teicneolaíocht massively bheith treampánach nós Seaphantom.

MARGADH LOINGIS FAST: Oibreoirí 20 Barr
CompanyLongaCAE IomlánMeánlíon CAE
1 APL Maersk Líne2221,062,0004,784
2 MSC208812,6903,907
3 CMA CGM-86347,6904,043
4 Evergreen90335,0283,723
5 APL42162,1703,861
6 Hapag-Lloyd64281,6334,401
7 Cosco97279,0212,877
8 NYK70311,0924,444
9 tSín Loingseoireacht CSCL57232,6714,082
10 Hanjin31156,7065,055
11 Mitsui OSK24110,4614,603
12 K-Líne33130,3973,951
13 OOCL35205,3945,868
14 Hamburg-Sud38153,6804,044
15 CSAV22,6901,345
16 Yang Ming45193,1404,292
17 Hyundai1799,7285,866
18 Zim25109,0734,363
19 UASC27113,0984,189
20 PIL77127,7801,659
IOMLÁN1,2905,226,1424,051

Ultra Long Coimeádán Móra


An rath a bhí ar iompar muirí, cosúil le gach codanna eile de chuid an tionscal iompair fhaigheann, os comhair féin dúbailte-edged sword ar fhás láidir marred ag brú tráchta a fheistiú agus truailliú.

MARGADH LOINGIS FAST: Iompar Muirí Domhanda
Bliain$ Billiúin€ billiúin% Fás
2010376.9283.88.5
2011402.5303.16.8
2012427.1321.76.1
2013450.9339.55.6
2014481.4362.56.8
2015511.8385.46.3
MARGADH LOINGIS FAST: Trí Mírlíne
Mírlíne2010%
Uiscebhealaí Intíre102.427.2
Farraige274.572.8
MARGADH LOINGIS FAST: Réigiúin
Réigiún2010%
Áise-Aigéan Ciúin186.349.40
Mheiriceá85.722.70
Eoraip73.619.50
Meán-Oirthear / Afraic31.38.30
Iomlán376.9100.00
MARGADH LOINGIS FAST: Rátaí
RÁTAÍ ($ 1000 / CAE)
20082009
óToQ1Q2Q3Q4Q1Q2Q3Q4
AsiaUS1.81.81.91.91.71.41.21.3
USAsia0.811.21.20.90.80.80.9
EoraipAsia11.11.11.10.90.70.80.9
AsiaEoraip21.91.81.610.911.4
USEoraip1.31.41.61.71.51.41.41.5
EoraipUS1.61.61.61.61.31.21.11.3
MARGADH LOINGIS FAST: Imscaradh
Den Chonradh AE marTranspacificAn Eoraip / Far EastTrasatlantachaIomlán
LongaAoisLongaAoisLongaAoisLongaAois
3000 3500-12831021173414
3501 4000-17152179142615
4001 4500-7291632781098
4501 5000-658167489868
5001 5500-677193235826
5501 6000-41640687846
6001 6500-32641426755
6501 7000-14428428444
7001 8000-18124--134
> 80004932033--2383
IOMLÁN3707380414097916
LOINGEAS FAST: Acmhainní CAE
FadleitheadairdeImleabharDen Chonradh AE mar
20ft8ft8ft 9in1,300 cu ft1
6.1m2.44m2.59m38.5m3
40ft8ft8ft 6in2,720 cu ft2
12.2m2.44m2.59m77m3
45 ft8ft8ft 6in3,060 cu ft2.25
13.7m2.4m2.59m86.6m3
48ft8ft8ft 6in3,264 cu ft2.4
14.6m2.44m2.59m92.4m3
53ft8ft8ft 6in3,604 cu ft2.65
16.2m2.44m2.59m102.1m3
Ciúb Ard-
20ft8ft9ft 6in1,520 cu ft1
6.1m2.44m2.90m43m3
Airde Leath
20ft8ft4ft 3in680 cu ft1
6.1m2.44m1.30m19.3m3
MARGADH LOINGIS FAST: Catagóirí
CatagóirDen Chonradh AE marFadBhíomaDréacht-
Ultra Móra
14,501 +1,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
Nua Panamax10,000 14,500-1,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
Post Panamax5,101 10,000-1,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
Panamax3,001 5,100-965 ft106 ft39.5 ft
294.13 m32.31 m
12.04 m
Feedermax2,001 3,000-
Fothaire1,001 2,000-
Friothálacha BeagaSuas go dtí 1,000